Najistotniejsze w urządzaniu wnętrza swojego mieszkania są kolory. Pierwszym elementem, od którego zaczynamy aranżację wystroju to barwy ścian. Naturalnie istotne są również dodatki i wykończenie, na przykład lamele ścienne – znacznie więcej na producent lameli. Jest kilka zestawów oraz możliwości, wiele zależy od charakteru jaki ma oddawać dane pomieszczenie.

Salon w kolorze przeważającej czerni nie musi w żadnym razie okazać się ponurym i ciemnym miejscem. Z pewnością na takie zestawienie barw musi zdecydować się jednostka odważna i lubiąca ryzyko. Zastosowanie takiej barwy w salonie idealnie może kontrastować z innymi odcieniami czy też oddzielając barwy zimne od ciepłych. Kolor czerni nadaje się jedynie do dużych oraz jasnych pomieszczeń z należytym oświetleniem.

Naturalnie do tego koloru wymagane jest uzupełnienie jasnych barw. Mocne odcienie sprawiają wrażenie przełamania bezbarwnych i nudnych wnętrz, właśnie dlatego czarny kolor tak nadzwyczajnie współgra z bielą bądź innymi jasnymi barwami. Z pewnością tego rodzaju zestawieni kolorów odda nowoczesny styl salonu. Zależnie od tego jaki mamy charakter, w taki sposób aranżujemy wnętrze własnego domu. Jeżeli użytkownik danego pomieszczenia charakteryzuje się pewnością siebie i powagą świetnym kolorem do pomieszczenia okaże się szarość.

Paleta szarości jest niezmiernie gigantyczna począwszy od zimnych odcieni wpadający w szarość, kończąc na ciepłych szarościach wpadających w beż. Do salonu wyposażonego w stylu nowoczesnym, o prostych przedmiotach oraz minimalizmie, perfekcyjnie nadadzą się ściany w kolorze szarości. Nowoczesny salon w kolorze szarym bardzo dobrze współgra z wieloma barwami, niemniej jednak najbardziej odda efekt nowoczesności połączenie go z kolorem czerwonym. Jest to też odważne zestawienie barw w centralnym miejscu stworzonego przez nas domu jakim jest salon, jednak przy należytych odcieniach może nadać wnętrzu przyjemny spokój.

To właśnie dzięki obfitej palecie barw odcieni zimnych i ciepłych możemy nadać pomieszczeniu pewne proporcje. Jeśli mamy mały salon prawidłowo dobrane barwy pozwolą na stworzenie bardziej przestronnego oraz większego miejsca, przy udziale zrozumiałych i zimnych barw.

You may also like