Najlepsze piece do wytopu metali kolorowych oferuje Energoel. Modele PDP – 3 doskonale sprawdzają się, gdy liczba metali kolorowych nie jest zbyt duża w warunkach laboratoryjnych. Mogą to być: złoto, srebro oraz platyna. Dla kupujących dostępne są modele jakie współpracują z tyglami ceramicznymi oraz wersje wyposażone w tygiel grafitowy. Pojemność tygli to mniej więcej 50 mililitrów.

Charakterystyka techniczna pieców wskazana jest pod adresem https://energoel.pl/produkt/piec-indukcyjny-seria-pdp/ i sugeruje, że opłaca się w te piece się zaopatrzyć pod wyznaczone użycie. Niskie straty mocy mają przełożenie w zredukowaniu kosztów wykorzystania, powiązanych z mniejszym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. W firmie używany jest oryginalny system IPM – EnergoEl. To on pozwala na optymalne oraz zautomatyzowane dostosowanie mocy urządzeń do zmieniających się cech wsadu. Spora sprawność energetyczna oddziałuje na dynamiczność nagrzewania. Maszyny ciepłownicze mają małą masę i niewielkie rozmiary.

W związku z tym nawet wtedy, gdy powierzchnia jest ograniczona sprawdzają się idealnie. Każda maszyna wykonana jest z użyciem hartowania indukcyjnego, czyli można dostosować do pewnych czynności. Można też skorzystać z lutowania twardego lub miękkiego. Klienci chwalą to, że świadczenia są zrealizowane w zgodzie z ich wymaganiami. Opis usług zaprezentowany jest na witrynie firmy. Przedsiębiorcy są każdorazowo zadowoleni.

Mające zastosowanie w przemyśle piece wyróżnia: wysoka bezawaryjność, duża produktywność, imponująca wydajność w przetwarzaniu energii, możliwość automatyzacja procesów, prosta obsługa, sterowanie temperaturą, kompaktowa budowa, małe gabaryty, pozytywny wpływ na środowisko oraz możliwość użycia wybranych opcji, zależnie od oczekiwań klienta. Z uwagi na to, że są to modele bardzo dokładnie zaprojektowane, można liczyć na ich bezawaryjne funkcjonowanie. Wskazana firma ciągle podąża za wymaganiami zleceniodawców w obrębie wykonywanych pieców.

You may also like