Kiedy zdecydujemy się sami montować panele powinniśmy pamiętać o paru niesłychanie ważnych zasadach. Po pierwsze już podczas pomiarów należy wziąć pod uwagę szczeliny dylatacyjne przy jakiejkolwiek ścianie. Panele podłogowe są typem przestrzeni wypływającej, co oznacza, że nie przytwierdzamy jej do podłoża klejem bądź też śrubami – więcej na panele nowości. Jeśli będziemy respektować tych dwóch zarządzeń nie musimy się bać wybrzuszeń bądź pęknięć.

Montaż powinien być także realizowany prostopadle do okien. Ustrzeże nas to przed rzucającymi się w oczy cieniami na scalaniach. Wyróżniamy dwa rodzaje łączeń. Pierwsze z nich jest zdecydowanie łatwiejsze i polega na posmarowaniu właściwego frezu klejem i złożeniu go z następnym detalem podłogi. Łączenie to jest jednakże bardzo niekomfortowe albowiem w trakcie zniszczenia jednego z detalów praktycznie nie dopuszczalne jest rozebranie podłogi bez uszkodzeń.

Dodatkowym wariantem łączenia są tak nazywane zatrzaski. Panele z łączeniem zatrzaskowym jesteśmy w stanie w szeregu przypadków rozbierać oraz składać. Jest to niezwykle praktyczne przy wymianie któregoś z detalów. Jakim sposobem przygotować się do montażu paneli? Kiedy już zakupimy wymarzone panele nadchodzi czas na prawidłowy montaż. Zanim zabierzemy się za tą pracę, należy zatroszczyć się o obecność kilku fundamentalnych narzędzi.

Jeśli nie wykonujemy zbyt często nawet drobnych remontów może się okazać, że będziemy musieli zakupić takie instrumenty, jak pasy uciskowe czy poziomica wodna. Jeszcze zanim wyjdziemy z sklepu zatroszczmy się także o zakup porządnego nośnika pod nasze panele, przeważnie jest to gąbka bądź też folia. Gdy już wyniesiemy z pomieszczenia w który będziemy układać panele podłogowe wszystkie meble i oprzyrządowania, jesteśmy w stanie zabrać się do pracy.

You may also like