Sporo mieszkań jest aktualnie urządzanych modernistycznie. Niektórzy po prostu lubią taki styl, inni natomiast nie mają własnego pomysłu oraz w następstwie tego decydują się na korzystanie ze wskazówek jakie znajdą w czasopismach na temat aranżacji wnętrz czy również kierują się maksymami jakie dają im projektanci znani aktualnie z zamiłowania do standaryzacji mieszkań w zgodzie z współczesnym stylem.

Można wobec tego zanotować wiele cech wspólnych najświeższych mieszkań, niezależnie czy takie odwiedzimy w Białymstoku czy także we Wrocławiu. Jednym z wskaźników ewolucji zdaje się być wszechobecny brak firanek. Nie wiadomo czemu ma to służyć, bo mieszkania deweloperskie są tak blisko siebie położone, że bez firanek ekshibicjonizm jest pełny. Mimo to pokaźna grupa osób decyduje się wyłącznie na rolety bądź zasłony. Firanki są obecnie passe. Wobec tego także w sprzedaży coraz częściej odnajdziemy wyłącznie karnisze do zasłon. Trudno zakomunikować czy to odpowiednio, że firanki znikają z naszych mieszkań.

Nadmierne wścibstwo niektórych sąsiadów było kłopotliwe do zniesienia nawet kiedy tak właściwie firanki były w użyciu, wobec tego dziś sytuacja może stać się jeszcze bardziej zaawansowana. Dekorowanie okien jest aktualnie jak najbardziej na czasie, jest to bowiem jedna z tendencji, które przyszły do nas z Zachodu oraz zaczyna się ona na polskim gruncie czuć ściśle mówiąc bardzo dobrze. Można nie tylko montować w oknach wyjątkowe rolety wykonane z mało standardowych materiałów, jednak i unikatowe zasłony, drapowane niczym kurtyna w teatrze czy dawnym kinie.

Do tego oczywiście przydadzą się przyzwoicie przygotowane karnisze – karnisze. Dzięki nim można albowiem słusznie zainstalować wybrane przez nas materie, tak, by prezentowały się w rzeczy samej bezbłędnie. Wysokiej jakości karnisze nie są niedrogie, jednakże pozwalają na instalowanie na nich wielu rodzajów zasłon, zależnie od tego co w danym okresie będzie się nam podobało czy pasowało nam do wystroju wnętrza. Dlatego tak ważne jest to, by wybrać niekoniecznie najtańsze karnisze, to bowiem może się w perspektywie obrócić przeciw nam, a tego nikt z nas przecież nie chce.

You may also like