Chociaż jeden pokój w mieszkaniu ma obowiązek posiadać pełne nasłonecznienie. Ma to szczególne znaczenie w trakcie zimy, gdy światło słoneczne odgrywa gigantyczną rolę w utrzymaniu właściwego samopoczucia oraz zdrowia. Mimo pozorom nie jest w żadnym razie łatwo urządzić jasny, słoneczny pokój w sposób przemyślany, tak aby działał na nas niemal terapeutycznie.

Bardzo znaczący jest dobór odcienia ścian, stolarki okiennej, mebli. Istotna sprawą, to także wybór rodzaju podłogi. Dużo materiałów używanych jako powierzchnia podłóg nie posiada dobrej światłoodporności. Wypróbować to wolno, gdy część posadzki zostaje przykryta dywanem. Po jego podniesieniu dostrzega się różnice kolorystyczną pomiędzy elementami zasłoniętymi przed światłem dziennym a odkrytymi.

Odkryta część posadzki czy też będzie wypłowiała czy też wprost przeciwnie, mocno pociemniała. Należytymi parametrami w tym względzie charakteryzują się panele podłogowe – panele podłogowe Turek. Fabrykowane są w takiej technologii, dzięki jakiej mają wyższą światłotrwałość niż wykładziny z tworzyw winylowych, drewno i lakiery do drewna. Żeby w następstwie tego w zrozumiałym, pogodnym pokoju optymistycznego nastroju nie psuły nam wyblaknięcia oraz przebarwienia na podłodze, pewnie jest zastosować na posadzce panele.

You may also like