Tak właściwie jeśli gra toczy się o budowanie domu, to mówimy tu o pewnym procesie, jaki to jest określany mianem następnych etapów. Istnieje pewien przygotowany porządek, jaki to ma miejsce przy stawianiu obiektu, jakim jest dom.

Struktura domu to trzy fazy, o których wolno oznajmić i które to wynikają w trakcie kładzenia obiektu. Pierwszym etapem jest tutaj tak zwany „stan zerowy”, jaki to nie obejmuje jeszcze samej konstrukcji, a jedynie cykl kroków, jakie wypada podjąć przed nawiązaniem prac. Powiadając krótko wymagane jest tutaj wytyczenie działki pod zabudowę, postawienie ogrodzenia, plan zagospodarowania terenu oraz wszystkie inne formalności prawne jakich to należy dopilnować.

Kiedy tak właściwie postawimy ściany fundamentowe oraz poprowadzimy podziemne instalacje wchodzimy do drugiego etapu budowy domu, który to określany jest jako stan surowy. Obejmuje on prace naziemne, a zatem w głównej mierze stawianie samego budynku. Wówczas to murujemy wszystkie ściany, tak zewnętrzne, jak oraz wewnętrzne, konstruujemy prawdopodobne klatki schodowe, budujemy półpiętra i stropy, otwory okienne i drzwiowe, a również kryjemy obiekt więźbą dachową, wraz z jej pokrywaniem – rekomendujemy pozwolenie na budowę domku letniskowego. Można tutaj jeszcze nadmienić o otworach wentylacyjnych i kominowych. Kiedy nasz budynek stoi czeka nas dodatkowy proces, jaki w dalszym ciągu określamy mianem „stanu surowego”, choć w przypadku tworzenia całej konstrukcji powiadamy o „stanie surowym otwartym”, tudzież wszelkie roboty wykończeniowe to „stan surowy zamknięty”.

Jedynymi zewnętrznymi robotami są tutaj prace tynkarskie, a też wykonywanie zewnętrznej stolarki okiennej oraz każdych drzwi prowadzących do środka. Budowa domu to tak właściwie także cykl obejmujący prace wewnętrzne. Spostrzegamy poprzez to takie czynności, jak zakładanie wszystkich instalacji wewnętrznych, tynkowanie ścian wewnątrz budynku, malowanie, sporządzanie wszelkiego typu posadzek, instalowanie przypuszczalnych rozwiązań grzewczych, jak chociażby ogrzewanie podłogowe, stolarka wewnętrzna, a też wyposażenie pomieszczeń sanitarnych w tak zwane białe elementy montażowe. Po przeprowadzeniu tych prac następuje oddanie budynku do użytku, kiedy tak właściwie to mówimy o trzecim etapie, innymi słowy tak zwanym „stanie pod klucz”.

You may also like