Poszukując doskonałych mebli kuchennych z pewnością pierwszą rzeczą, na którą zwrócimy uwagę będzie ich wygląd zewnętrzny. Jesteśmy wszyscy wzrokowcami uwielbiamy otaczać się pięknymi przedmiotami przekładamy ich wygląd nawet nad plusy funkcjonalne.

Dlatego także pierwsze, na co zwracamy uwagę to fronty sprzętów, mogą one być wykonane z drzewa, forniru, szkła, płyty MDF foliowanej oraz płyty meblowej mogą być także fronty kuchenne lakierowane – więcej na witrynie internetowej Systemy drzwi przesuwnych. Fronty fornirowane są wykonane z cienkiej okleiny drewnianej, która z powodzeniem może zastąpić drzewo.

Drewno niestety nie jest nazbyt solidnym materiałem na fronty, bowiem jest ciężkie oraz bardzo obciąża zawiasy, jakie szybko się niszczą pod naporem ciężkiego materiału. Ma swoje walory może być z powodzeniem odnawiane wystarczy zdrapać starą farbę wyszlifować powierzchnię oraz pomalować, ale wielki ciężar, rozsychanie i wypaczanie stawia je nisko w hierarchii dobrych materiałów na fronty kuchenne.

Fronty szklane wykonane są zwykle ze szkła locobel jest to szkło lakierowane występujące w wielu odcieniach. Decydując się na remont kuchni musimy opisać kolorystykę i styl, w którym zostanie ona wykonana. Jest to podwalina, na jakiej będziemy się opierać w czasie kupowania dodatków do mebli oraz materiałów wykończeniowych typu płytki na ściany czy również podłogi.

Ogólnie są dwa style rustykalny oraz nowoczesny, jeśli zdecydujemy się na styl schematyczny to drzewo będzie słusznym materiałem na fronty naszych mebli. Jeżeli natomiast chcemy czegoś bardziej nowoczesnego oraz kochamy eksperymenty to szkło, fornir oraz płyty MDF, płyty lakierowane gruntownie nadadzą stworzonym przez nas meblom atrakcyjny wygląd, gładką powierzchnię prosty styl. Fronty kuchenne w dzisiejszych meblach będą raczej z błyszczące oraz gładkie w takich meblach brak miejsca na bezużyteczne dekoracje i nadmiar zdobień. Przestrzenie są przeważnie stricte ze sobą połączone oraz wydawać by się mogło, że tworzą jedną całość. Uchwyty są wpuszczane we front czy też frezowane aluminium też powróciło do łask i w wielu przypadkach nadaje nowatorski nowoczesnym frontom kuchennym.

You may also like