Wyjazd na wczasy planuje się z reguły na letnie miesiące. Dopisuje w owym czasie pogoda, długi dzień zaś sprzyja wojażom. Sporo ludzi decyduje się na wyjazd zagraniczny. Wśród krajoznawczych destynacji od lat prym wiedzie Morze Śródziemne oraz położone nad nim kurorty. Coraz to więcej osób niemniej jednak z zapałem wyjeżdża również w inne miejsca.

Na mapie turystycznej Europy wyróżnia się aktualnie Chorwacja. Kraj słynie z atrakcji kulturowych i przyrodniczych. Nie zawiodą się również entuzjaści wczasowania. Każdy na pewno odnajdzie w związku z tym coś wyśmienitego dla siebie, też jeżeli chodzi o kupno nieruchomości – biuro nieruchomości chorwacja. Pospolita eskapada objazdowa do Chorwacji trwa około tygodnia. Nie może w niej zabraknąć głównych atrakcji kraju. Zaliczają się do nich parki narodowe – malownicze Plitvickie Jeziora i Park Narodowy Krka.

Bez jakichkolwiek zahamowań też ujrzeć należy stare chorwackie miasta – Dubrownik, Split i Trogir. Coraz częściej biura podróży łączą też objazdówkę z wczasami. Turyści po tygodniowym odwiedzaniu zatrzymują się wówczas na kilka dni w jednym z chorwackich hoteli nad Adriatykiem. Planując ciepławy urlop za granicą ludzie bez ustanku niesłychanie często wybierają kurorty śródziemnomorskie. Jednak coraz to większą popularność zdobywają także kraje na Półwyspie Bałkańskim. Wśród nich wyróżnia się w głównej mierze Chorwacja. Kraj z długą i interesującą historią, malowniczo położony nad Adriatykiem jest znacznie tańszy od wielu kurortów włoskich, hiszpańskich oraz francuskich.

Decydując się zaś na wyjazd do Chorwacji, nie zawiodą się z pewnością miłośnicy zwiedzania ani wczasowania. We wszelkich przewodnikach i katalogach turystycznych wyróżnia się kilka bazowych atrakcji Chorwacji. Pośród nich są całe miasta. Ładny zabytkowy Dubrownik nie bez przyczyny pozostał wpisany na listę UNESCO. Sporo uroku ma także Split. W mieście mieszają się wpływy weneckie, austriackie oraz węgierskie, aktualnie zaś jest to najogromniejsze miasto rejonu znanego pod nazwą Dalmacja. Warto również pamiętać o licznych atrakcjach przyrodniczych. Pośród nich najwspanialsze są chorwackie parki narodowe – Krka i Plitvickie Jeziora.

You may also like